SIKÇA SORULAN SORULAR

Su arıtma sistemi su içerisindeki klor, tortu, ağır metal, organik ve inorganik maddeleri çeşitli seviyedeki filtre aşamaları ile etkili ve sağlıklı biçimde arıtan üst düzey bir sistemdir.

Evet, Öncelikle arıtılacak suyun analizi yaptırılarak suya özel filtreler seçilerek Reverse Ozmos sitemi ile doğada bulunan yer altı ve yer üstü sularının hepsi arıtılabilir.

Artezyen ve şehir şebeke sularında tortu, partikül, ağır metal, klor ve diğer kimyasallar, virüs, bakteri, kireç ve mikroorganizmalar bulunur. İdeal nitelikteki içme suyu tüm bu maddelerden arındırılmalıdır.

Zararlı olan tüm maddelerden arındırılmış, mineral dengeli ve asidik olmaktan uzak minimum 7,0 pH seviyesinde olmalıdır.

İdeal içme suyu zararlı tüm maddelerden arındırılmış, Türkiye ve dünya sağlık örgütleri kıstaslarına uygun Ph ve mineral seviyesinde olmalıdır. Ters ozmos su arıtma sistemleri vücuttan tahliye edilen atık suda dahil olmak üzere, deniz suyunu dahi içme suyuna çevirebilen membran teknolojisine sahiptir. Bu sayede arıtılması en basit kum, çakıl gibi maddelerin yanı sıra, bakteri ve virüsleri de filtre edebilmektedir.

Su arıtma sistemleri konusunun uzmanı olan insanları çalıştıran ve müşteriye satış öncesi ve satış sonrası destek verebilecek olan firmalardan alınmalıdır. Ucuz sistemler değil işe yarayacak sistemler, pahalı sistemler değil ihtiyacı karşılayacak sistemler seçilmelidir. Satın alma öncesinde mutlaka detaylı araştırma yapılmalıdır.

Miato cam tanklı akıllı su arıtma cihazı, sahip olduğu sistem sayesinde ilk çalıştığı andan itibaren su tüketim alışkanlıklarınızı analiz eder ve performansınızı ihtiyacınıza göre optimize eder. Filtre kullanımı da bu doğrultuda olacağından filtrelerin ömrü de diğer cihazlardan daha uzun olmaktadır.
Akıllı su arıtma cihazı aracılığıyla kalitesi artan ve daha sağlıklı hale gelen suyunuz, filtreleme sürecinin ardından bağ yapısı bozulmadan size ulaşır. Üstelik Miato cam tanklı akıllı su arıtma cihazı, diğer sıradan su arıtma cihazlarında kıyasla çok daha az miktarda atık su üreterek tasarruf etmenizi mümkün kılar. Diğer hiçbir cihazda bulunmayan tüm bu özellikler, Miato ürünlerinin “akıllı” olarak anılmasını sağlamaktadır.

Miato cam tanklı akıllı su arıtma cihazınızın kullanma kılavuzunda belirtilen yönergeleri takip edin. Eğer hala çözüme ulaşamadıysanız, size en yakın teknik servise ulaşarak hizmet talep edebilirsiniz.
Bulunduğunuz bölgede teknik servis olmadığı takdirde fabrikamızdan akıllı sistem adlı başlıktan talep edebilir ve elinize ulaşan yeni başlığı cihazınıza monte edebilirsiniz. Bu süreçte dilerseniz sıradan su arıtma cihazlar ile uyumlu çalışabilen filtre dizilimine sahip miato cam tanklı su arıtma cihazınızı eski tip bir tank ile kullanmaya devam edebilirsiniz.