miato-image-banner-@4
Selenoid Valf ve Özellikleri

Şebeke Basıncından Doğabilecek Arızalara Karşı Etkili Çözüm! Güvenliğiniz, en büyük önceliğimiz…

Su arıtma cihazı temiz su üretimi yaparken filtreler üzerinde yüksek basınç bulunur. Üretim bittikten sonra ise özellikle hat üzerindeki ön tortu filtrelerinde, yoğun basınç stresi sürekli haldedir.
Cihaz içerisindeki filtrelerin ve ekipmanın düşük kalitede olması durumunda, yoğun basınca dayanamayarak patlamaları ve büyük su kaçakları yaşanması söz konusu olabilir. Üreticilerin rekabet güçlerini artırmak için uyguladıkları en düşük maliyet politikası bu tür kalitesiz ürünlerin piyasaya sürülmesine yol açabilmektedir.
Ancak tesisata bağlı olarak yüksek basınç altında çalışan arıtma cihazlarının, su kaçağı gibi üzücü sonuçlar doğurmamaları için en yüksek kalitede malzeme kullanılarak üretilmesi şarttır.
Akıllı cam su tankımız, satın aldığınız mevcut arıtma cihazlarında yanlışlıkla kalitesiz malzemeden üretilmiş filtreler dahi kullanılmış olsa, su kaçaklarına karşı basit ama etkili bir çözüm sunar.
Bu çözüm, arıtma cihazı filtrelerinin giriş bölümüne oldukça basit bir şekilde montajlanan elektronik selenoit valfin kablolarının da akıllı cam tanka bağlanmasıyla uygulanır. Bu yolla, yalnızca arıtma cihazının su ürettiği anlarda filtrelere su girmesine izin verilir. Sonrasında kapalı durumda olması sağlanır ve filtrelerin basınç altında kalması engellemiş olur. Böylelikle, çok düşük bir maliyetle, filtre su kaçakları yüzünden doğabilecek hasarların önüne tamamen geçilmiş olur.

SELENOİD VALF GÖRÜNÜMÜ

miato-image-banner-@30
miato-image-banner-@29

Selenoid Valf

Şebeke Basıncından Doğabilecek Arızalara Karşı Etkili Çözüm! Güvenliğiniz, En büyük Önceliğimiz.