miato-image-banner-@10
Kaçak Sensörü ve Özellikleri

Su Kaçaklarına Son!

Su arıtma cihazı kullanıcıları için en önemli konu her ne kadar arıtılan suyun kalitesi olsa da en az onun kadar önem verilen bir diğer konu da kaçak su sorunudur. Böyle bir durumda yaşanılacak sorunlar düşünüldüğünde pratik ve etkili çözümler üretmek çok önemlidir.
Tesisata bağlı olarak yüksek basınç altında çalışan arıtma cihazlarının, su kaçağı gibi üzücü sonuçlar doğurmamaları için yüksek kalitede malzeme kullanılarak üretilmeleri gerekir. Ancak kimi üreticilerin maliyeti düşürmek amacıyla düşük kalitede malzeme kullanması maalesef bu tür istenmeyen durumların yaşanmasına yol açmaktadır.

Biz her ne kadar kendi üretimimiz olan su arıtma cihazlarında yüksek kaliteli malzemeler kullanıyor olsak da Miato Akıllı Cam Su Tankı’nın diğer su arıtma cihazlarına entegre edilebilme özelliği olması dolaysıyla, yaşanabilecek bu tür sorunlar için çözüm üretmemiz gerekiyordu. Böyle bir sorunla karşılaşılması hâlinde Miato Akıllı Cam Su Tankı bu soruna etkili ve pratik bir çözüm bularak sorun olmaktan çıkarmıştır.

Cihaz, herhangi bir su kaçağı olması halinde hem kullanıcıyı sesli olarak uyarır hem de kaçak sensörü, gerekli durumlarda tankın ve su arıtma cihazı önündeki elektronik selenoid valfin kapanmasını sağlar. Hem evinizde hem de su arıtma cihazınızda bir hasar oluşmasını önler ve aynı zamanda tüm sistemi emniyet altına almış olur.

KAÇAK SENSÖRÜ GÖRÜNÜMÜ

miato-image-banner-@18
miato-image-banner-@24

Kaçak Sensörü

Su arıtma cihazı içerisine yerleştirilerek kablosunun akıllı cam tankla birleştirilmesi yoluyla arıtma cihazına kolayca montajlanabilen elektronik kaçak sensörü sayesinde, herhangi bir su kaçağı olması durumunda, kullanıcıya sesli uyarı yapılması sağlanır.